VVJ:n alaiset valjakkoajokilpailut 16.09.2011

Viimeinen ilmoittautumispäivä (VIP): 09.09.2011
Kilpailun järjestäjä: Idya Shetlands
Vastuuhenkilönä toimii: Daniela P

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa
Yksi valjakko / luokka / kilpailut
Kolme valjakkoa / omistaja / luokka
Yhdeksän valjakkoa / omistaja / kilpailut

Osallistumisohjeet:
Osallistuminen lähetetään osoitteeseen kisat@daivive.poista.net otsikolla VVJ 5 (tai VVJ 1-5, mikäli tahdot osallistua kaikkiin avoimiin kutsuihin) muodossa:

Ajajan viisinumeroinen VRL-tunnus pakollinen, samoin seuraan kuuluminen pakollista. Hevosen yhdeksännumeroinen VH-tunnus ei pakollinen, mutta suositeltava.

Järjestettävät luokat:
Luokka 1. Noviisi yhdistetty parivaljakoille 30/30, lyhyt arvonta TT
Luokka 2. Vaativa yhdistetty parivaljakoille 30/30, lyhyt arvonta TT
Luokka 3. Vaikea yhdistetty parivaljakoille 20/30, lyhyt arvonta TT

Osallistujat / tulokset:
(tulokset tulee aikanaan osallistujien päälle)

Luokka 1. Noviisi yhdistetty parivaljakoille 30/30
1. JP (VRL-01948) - Vivica of Jewel && Edenelle Tootsie 
2. Jenni T. (VRL-00914) - Cecam Roadrunner && Cecam Sewer Run 
3. Laura R. (VRL-00169) - Roxburry && Päivärinteen Halina 
4. Soneü (VRL-09386) - Alena of Five && Flipped Dreams 
5. Tory (VRL-10356) - Cecam Typhon && Päivärinteen Timi 
6. Milja (VRL-00692) - Piquira Dei VH11-017-0342 && Caetlin FK VH11-017-0408
7. JP (VRL-01948) - Jadelina FK && Cecam Minelli
8. yersinio (VRL-06303) - Duren Dulce && Chennye's Rheanne
9. Milja (VRL-00692) - Fiktion Eelis VH11-018-0221 && Fiktion Helmeri VH11-018-0222
10. Daivive (VRL-05706) - Florrie Dawn && Idya Baby Alisha
11. Soneü (VRL-09386) - Fake Eyes Quality && Fake Misery Killer
12. Snniif (VRL-03649) - Franklin KUM && Samuel VH11-017-0328
13. Meow (VRL-10122) - Annabel v. Jäpä && Tháinig Beaguchtach
14. JP (VRL-01948) - Money Honey Dei && Remukylän Nyytti
15. Sylvester (VRL-00483) - Miss Double Popps && Whoa What a Lady
16. Milja (VRL-00692) - Fiktion Malviina VH11-018-0672 && Fiktion Kuunari VH11-018-0731
17. yersinio (VRL-06303) - Duren Uskana && Brynhildr Keld
18. Meow (VRL-10122) - Real Bad Things Dei && Jinny v. Jäpä
19. micy (VRL-10764) - Vornan Köpiäinen & Rikin Edvar
20. fisken. (VRL-09747) - Steekin Eliel && Yes Please
21. Ada (VRL-03880) - Calembel Radon && Heath Legend Dei
22. Jonna E. (VRL-02528) - Jonatan Lejonhjärta VH11-017-0626 && Jeremia Crow VH11-017-0628
23. Meow (VRL-10122) - Oliver v.d. Smooth && Rosalie v.d. Smooth
24. yersinio (VRL-06303) - Duren Vairea && Anundr Egil
25. Snniif (VRL-03649) - Cecam Paroma VH11-017-0660 && Kindle SVA VH11-017-0061
26. Jenni T. (VRL-00914) - Shambles Winnetoy && Shambles Cupcake
27. Soneü (VRL-09386) - Black River's Dana && Black River's Scarlett
28. Daivive (VRL-05706) - Cinderbella Dei && Päivärinteen Samira
29. Jenni T. (VRL-00914) - Whisky of Borges && Meggie v.d. Neerwied
30. fisken. (VRL-09747) - Drama Dei && Harlem Bustle Dei

Luokka 2. Vaativa yhdistetty parivaljakoille 30/30
1. -Golffis. (VRL-00107) - Amarin Ensina VH06-018-5842 && Amarin Kirma VH11-018-0810 
2. yersinio (VRL-06303) - Duren Sokol && Engeltsje fan Lycan 
3. Daivive (VRL-05706) - Hwai Christabel && Mallaidh Eleanor 
4. Meow (VRL-10122) - Jäpäkän Jasna && Riimus HV 
5. Sylvester (VRL-00483) - Indylia v. Sotcks && Aiwyn v. Stocks 
6. Ada (VRL-03880) - Mawar Rajasthan && Eldreth Reagan
7. Daivive (VRL-05706) - Bonnie And Shy Dei && Idya Eilish
8. Laura R. (VRL-00169) - Sirkkeen Varjokas && Sirkkeen Aprilia
9. Soneü (VRL-09386) - Painkiller YAV && Flaming Hope
10. Jenni T. (VRL-00914) - Limit v. Pijnboompit && Remukylän Smashing Lady
11. fisken. (VRL-09747) - Daggmasken && Ilana
12. fisken. (VRL-09747) - Törnrosa Sec && Lucarla B
13. Laura R. (VRL-00169) - Mörkövaaran Sirena && Haavelaakson Helinä
14. JP (VRL-01948) - Serene Grace && Hwai Swanheart
15. fisken. (VRL-09747) - Snövit Sec && Svenskberg Yvonne
16. Daivive (VRL-05706) - Young Rebel Dei && Idya Jerome
17. yersinio (VRL-06303) - Duren Rody && Duren Amelon
18. yersinio (VRL-06303) - Berend fan Lycan && Wilna DLK
19. Laura R. (VRL-00169) - Pyryttäjä && Liptessa
20. JP (VRL-01948) - A.D. August Rose && Hwai Sweet Sacrifice
21. Soneü (VRL-09386) - Snowbell´s My Lover && Adrianna
22. Milja (VRL-00692) - Fallgruve '66 VH05-053-1048 && Kuurnan Vokka VH11-018-0590
23. Soneü (VRL-09386) - Black-Eyes' Paulus && Errand Boy
24. Meow (VRL-10122) - Unikuva HUI && Koston Huuma
25. Jonna E. (VRL-02528) - Elias Dude VH11-028-0155 && Nerian Led Zep VH11-027-0221
26. JP (VRL-01948) - Edenelle Xander && Riddles In The Dark Dei
27. Ada (VRL-03880) - Eldreth Wianna && Eldreth Alyn
28. Jenni T. (VRL-00914) - Cecam Joy Surrender && Cecam Super Star
29. Meow (VRL-10122) - Hiprakan Kimara && Koston Nimue
30. Jenni T. (VRL-00914) - Cecam Mocha Locha && Cecam She's Madonna 

Luokka 3. Vaikea yhdistetty parivaljakoille 20/30
1. Soneü (VRL-09386) - Snabel Aren && Abrakadabra 
2. yersinio (VRL-06303) - Duren Oliver && Duren Anektode 
3. Jenni T. (VRL-00914) - Points Still Rockin' && Cecam Moejo 
4. fisken. (VRL-09747) - Glada Gubben SWE && Stolt Sebastian 
5. Daivive (VRL-05706) - Derbyn Jadetar && Runotyttö
6. Daivive (VRL-05706) - Chapa d. Cupcake && Neela v. Berry
7. Meow (VRL-10122) - Fiktion Perijätär && Koston Varjoton
8. JP (VRL-01948) - Memphis vom Liliebloom && Ibris
9. Daivive (VRL-05706) - Kaarnan Mikkihiiri && Viehättävän Unihalvaus
10. Meow (VRL-10122) - Ramina RL && Cruel Mind
11. yersinio (VRL-06303) - Rodney SIX && Zierda fan Nytskart
12. Soneü (VRL-09386) - Perlemor && Sir Damsel F
13. yersinio (VRL-06303) - Sieze v.d. Djoehem && Duren Yuna
14. Meow (VRL-10122) - Rinna G && Drool G
15. Jenni T. (VRL-00914) - Dark Poet Dei && Cecam Rebellion
16. Jenni T. (VRL-00914) - Sydney SWE && Joline van Grinhof
17. Milja (VRL-00692) - Maktaleena VH11-018-0211 && Critical Bond VH04-053-9072
18. Soneü (VRL-09386) - Brunbakkes Dagmar && Drom Agneta
19. JP (VRL-01948) - Päivärinteen Roi && Cecam Casino
20. Snniif (VRL-03649) - Sweet Little Sister VH11-017-0655 && Päivärinteen Trixie VH11-017-0062