VVJ:n alaiset valjakkoajokilpailut 14.09.2011

Viimeinen ilmoittautumispäivä (VIP): 09.09.2011
Kilpailun järjestäjä: Idya Shetlands
Vastuuhenkilönä toimii: Daniela P

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa
Yksi valjakko / luokka / kilpailut
Kolme valjakkoa / omistaja / luokka
Yhdeksän valjakkoa / omistaja / kilpailut

Osallistumisohjeet:
Osallistuminen lähetetään osoitteeseen kisat@daivive.poista.net otsikolla VVJ 3 (tai VVJ 1-5, mikäli tahdot osallistua kaikkiin avoimiin kutsuihin) muodossa:

Ajajan viisinumeroinen VRL-tunnus pakollinen, samoin seuraan kuuluminen pakollista. Hevosen yhdeksännumeroinen VH-tunnus ei pakollinen, mutta suositeltava.

Järjestettävät luokat:
Luokka 1. Noviisi yhdistetty parivaljakoille 30/30, lyhyt arvonta TT
Luokka 2. Vaativa yhdistetty parivaljakoille 30/30, lyhyt arvonta TT
Luokka 3. Vaikea yhdistetty parivaljakoille 00/30, lyhyt arvonta TT

Osallistujat / tulokset:
(tulokset tulee aikanaan osallistujien päälle)

Luokka 1. Noviisi yhdistetty parivaljakoille 30/30
1. Soneü (VRL-09386) - Alena of Five && Flipped Dreams 
2. Ada (VRL-03880) - Calembel Radon && Heath Legend Dei 
3. Milja (VRL-00692) - Fiktion Malviina VH11-018-0672 && Fiktion Kuunari VH11-018-0731 
4. Daivive (VRL-05706) - Florrie Dawn && Idya Baby Alisha 
5. Daivive (VRL-05706) - Cinderbella Dei && Päivärinteen Samira 
6. Jenni T. (VRL-00914) - Cecam Roadrunner && Cecam Sewer Run
7. Sylvester (VRL-00483) - Miss Double Popps && Whoa What a Lady
8. Snniif (VRL-03649) - Cecam Paroma VH11-017-0660 && Kindle SVA VH11-017-0061
9. fisken. (VRL-09747) - Drama Dei && Harlem Bustle Dei
10. Laura R. (VRL-00169) - Roxburry && Päivärinteen Halina
11. Soneü (VRL-09386) - Black River's Dana && Black River's Scarlett
12. Meow (VRL-10122) - Real Bad Things Dei && Jinny v. Jäpä
13. Soneü (VRL-09386) - Fake Eyes Quality && Fake Misery Killer
14. fisken. (VRL-09747) - Steekin Eliel && Yes Please
15. yersinio (VRL-06303) - Duren Uskana && Brynhildr Keld
16. Meow (VRL-10122) - Annabel v. Jäpä && Tháinig Beaguchtach
17. Snniif (VRL-03649) - Franklin KUM && Samuel VH11-017-0328
18. JP (VRL-01948) - Money Honey Dei && Remukylän Nyytti
19. Meow (VRL-10122) - Oliver v.d. Smooth && Rosalie v.d. Smooth
20. yersinio (VRL-06303) - Duren Vairea && Anundr Egil
21. yersinio (VRL-06303) - Duren Dulce && Chennye's Rheanne
22. JP (VRL-01948) - Vivica of Jewel && Edenelle Tootsie
23. micy (VRL-10764) - Vornan Köpiäinen & Rikin Edvar
24. Tory (VRL-10356) - Cecam Typhon && Päivärinteen Timi
25. Jenni T. (VRL-00914) - Shambles Winnetoy && Shambles Cupcake
26. Milja (VRL-00692) - Fiktion Eelis VH11-018-0221 && Fiktion Helmeri VH11-018-0222
27. Jenni T. (VRL-00914) - Whisky of Borges && Meggie v.d. Neerwied
28. Jonna E. (VRL-02528) - Jonatan Lejonhjärta VH11-017-0626 && Jeremia Crow VH11-017-0628
29. Milja (VRL-00692) - Piquira Dei VH11-017-0342 && Caetlin FK VH11-017-0408
30. JP (VRL-01948) - Jadelina FK && Cecam Minelli 

Luokka 2. Vaativa yhdistetty parivaljakoille 30/30
1. Jenni T. (VRL-00914) - Cecam Joy Surrender && Cecam Super Star 
2. Daivive (VRL-05706) - Hwai Christabel && Mallaidh Eleanor 
3. Jonna E. (VRL-02528) - Elias Dude VH11-028-0155 && Nerian Led Zep VH11-027-0221 
4. Laura R. (VRL-00169) - Mörkövaaran Sirena && Haavelaakson Helinä 
5. Soneü (VRL-09386) - Snowbell´s My Lover && Adrianna 
6. yersinio (VRL-06303) - Duren Sokol && Engeltsje fan Lycan
7. Ada (VRL-03880) - Mawar Rajasthan && Eldreth Reagan
8. Daivive (VRL-05706) - Young Rebel Dei && Idya Jerome
9. Daivive (VRL-05706) - Bonnie And Shy Dei && Idya Eilish
10. -Golffis. (VRL-00107) - Amarin Ensina VH06-018-5842 && Amarin Kirma VH11-018-0810
11. Soneü (VRL-09386) - Black-Eyes' Paulus && Errand Boy
12. JP (VRL-01948) - Serene Grace && Hwai Swanheart
13. fisken. (VRL-09747) - Snövit Sec && Svenskberg Yvonne
14. Milja (VRL-00692) - Fallgruve '66 VH05-053-1048 && Kuurnan Vokka VH11-018-0590
15. Meow (VRL-10122) - Jäpäkän Jasna && Riimus HV
16. yersinio (VRL-06303) - Berend fan Lycan && Wilna DLK
17. JP (VRL-01948) - A.D. August Rose && Hwai Sweet Sacrifice
18. fisken. (VRL-09747) - Törnrosa Sec && Lucarla B
19. yersinio (VRL-06303) - Duren Rody && Duren Amelon
20. Laura R. (VRL-00169) - Pyryttäjä && Liptessa
21. Jenni T. (VRL-00914) - Cecam Mocha Locha && Cecam She's Madonna
22. fisken. (VRL-09747) - Daggmasken && Ilana
23. Meow (VRL-10122) - Hiprakan Kimara && Koston Nimue
24. Soneü (VRL-09386) - Painkiller YAV && Flaming Hope
25. Sylvester (VRL-00483) - Indylia v. Sotcks && Aiwyn v. Stocks
26. Meow (VRL-10122) - Unikuva HUI && Koston Huuma
27. Jenni T. (VRL-00914) - Limit v. Pijnboompit && Remukylän Smashing Lady
28. Ada (VRL-03880) - Eldreth Wianna && Eldreth Alyn
29. JP (VRL-01948) - Edenelle Xander && Riddles In The Dark Dei
30. Laura R. (VRL-00169) - Sirkkeen Varjokas && Sirkkeen Aprilia 

Luokka 3. Vaikea yhdistetty parivaljakoille 20/30
1. Meow (VRL-10122) - Ramina RL && Cruel Mind 
2. Jenni T. (VRL-00914) - Dark Poet Dei && Cecam Rebellion 
3. fisken. (VRL-09747) - Glada Gubben SWE && Stolt Sebastian 
4. Meow (VRL-10122) - Fiktion Perijätär && Koston Varjoton 
5. JP (VRL-01948) - Memphis vom Liliebloom && Ibris
6. Milja (VRL-00692) - Maktaleena VH11-018-0211 && Critical Bond VH04-053-9072
7. Jenni T. (VRL-00914) - Sydney SWE && Joline van Grinhof
8. Soneü (VRL-09386) - Perlemor && Sir Damsel F
9. yersinio (VRL-06303) - Duren Oliver && Duren Anektode
10. Soneü (VRL-09386) - Brunbakkes Dagmar && Drom Agneta
11. Daivive (VRL-05706) - Derbyn Jadetar && Runotyttö
12. Daivive (VRL-05706) - Kaarnan Mikkihiiri && Viehättävän Unihalvaus
13. Jenni T. (VRL-00914) - Points Still Rockin' && Cecam Moejo
14. Soneü (VRL-09386) - Snabel Aren && Abrakadabra
15. Daivive (VRL-05706) - Chapa d. Cupcake && Neela v. Berry
16. yersinio (VRL-06303) - Sieze v.d. Djoehem && Duren Yuna
17. Meow (VRL-10122) - Rinna G && Drool G
18. JP (VRL-01948) - Päivärinteen Roi && Cecam Casino
19. yersinio (VRL-06303) - Rodney SIX && Zierda fan Nytskart
20. Snniif (VRL-03649) - Sweet Little Sister VH11-017-0655 && Päivärinteen Trixie VH11-017-0062