VVJ:n alaiset valjakkoajokilpailut 12.09.2011

Viimeinen ilmoittautumispäivä (VIP): 09.09.2011
Kilpailun järjestäjä: Idya Shetlands
Vastuuhenkilönä toimii: Daniela P

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa
Yksi valjakko / luokka / kilpailut
Kolme valjakkoa / omistaja / luokka
Yhdeksän valjakkoa / omistaja / kilpailut

Osallistumisohjeet:
Osallistuminen lähetetään osoitteeseen kisat@daivive.poista.net otsikolla VVJ 1 (tai VVJ 1-5, mikäli tahdot osallistua kaikkiin avoimiin kutsuihin) muodossa:

Ajajan viisinumeroinen VRL-tunnus pakollinen, samoin seuraan kuuluminen pakollista. Hevosen yhdeksännumeroinen VH-tunnus ei pakollinen, mutta suositeltava.

Järjestettävät luokat:
Luokka 1. Noviisi yhdistetty parivaljakoille 30/30, lyhyt arvonta TT
Luokka 2. Vaativa yhdistetty parivaljakoille 30/30, lyhyt arvonta TT
Luokka 3. Vaikea yhdistetty parivaljakoille 20/30, lyhyt arvonta

Osallistujat / tulokset:
(tulokset tulee aikanaan osallistujien päälle)

Luokka 1. Noviisi yhdistetty parivaljakoille 30/30
1. Milja (VRL-00692) - Piquira Dei VH11-017-0342 && Caetlin FK VH11-017-0408 
2. Soneü (VRL-09386) - Black River's Dana && Black River's Scarlett 
3. Jenni T. (VRL-00914) - Whisky of Borges && Meggie v.d. Neerwied 
4. Meow (VRL-10122) - Oliver v.d. Smooth && Rosalie v.d. Smooth 
5. JP (VRL-01948) - Jadelina FK && Cecam Minelli 
6. Soneü (VRL-09386) - Fake Eyes Quality && Fake Misery Killer
7. Laura R. (VRL-00169) - Roxburry && Päivärinteen Halina
8. JP (VRL-01948) - Money Honey Dei && Remukylän Nyytti
9. Snniif (VRL-03649) - Cecam Paroma VH11-017-0660 && Kindle SVA VH11-017-0061
10. Milja (VRL-00692) - Fiktion Eelis VH11-018-0221 && Fiktion Helmeri VH11-018-0222
11. Meow (VRL-10122) - Annabel v. Jäpä && Tháinig Beaguchtach
12. fisken. (VRL-09747) - Drama Dei && Harlem Bustle Dei
13. Daivive (VRL-05706) - Cinderbella Dei && Päivärinteen Samira
14. Jonna E. (VRL-02528) - Jonatan Lejonhjärta VH11-017-0626 && Jeremia Crow VH11-017-0628
15. Jenni T. (VRL-00914) - Cecam Roadrunner && Cecam Sewer Run
16. yersinio (VRL-06303) - Duren Vairea && Anundr Egil
17. Jenni T. (VRL-00914) - Shambles Winnetoy && Shambles Cupcake
18. fisken. (VRL-09747) - Steekin Eliel && Yes Please
19. JP (VRL-01948) - Vivica of Jewel && Edenelle Tootsie
20. Tory (VRL-10356) - Cecam Typhon && Päivärinteen Timi
21. Meow (VRL-10122) - Real Bad Things Dei && Jinny v. Jäpä
22. Ada (VRL-03880) - Calembel Radon && Heath Legend Dei
23. yersinio (VRL-06303) - Duren Uskana && Brynhildr Keld
24. Sylvester (VRL-00483) - Miss Double Popps && Whoa What a Lady
25. Snniif (VRL-03649) - Franklin KUM && Samuel VH11-017-0328
26. Soneü (VRL-09386) - Alena of Five && Flipped Dreams
27. Milja (VRL-00692) - Fiktion Malviina VH11-018-0672 && Fiktion Kuunari VH11-018-0731
28. micy (VRL-10764) - Vornan Köpiäinen & Rikin Edvar
29. Daivive (VRL-05706) - Florrie Dawn && Idya Baby Alisha
30. yersinio (VRL-06303) - Duren Dulce && Chennye's Rheanne

Luokka 2. Vaativa yhdistetty parivaljakoille 30/30
1. fisken. (VRL-09747) - Daggmasken && Ilana 
2. Jonna E. (VRL-02528) - Elias Dude VH11-028-0155 && Nerian Led Zep VH11-027-0221 
3. Jenni T. (VRL-00914) - Cecam Joy Surrender && Cecam Super Star 
4. JP (VRL-01948) - Serene Grace && Hwai Swanheart 
5. JP (VRL-01948) - A.D. August Rose && Hwai Sweet Sacrifice 
6. Meow (VRL-10122) - Unikuva HUI && Koston Huuma
7. Meow (VRL-10122) - Jäpäkän Jasna && Riimus HV
8. Jenni T. (VRL-00914) - Cecam Mocha Locha && Cecam She's Madonna
9. -Golffis. (VRL-00107) - Amarin Ensina VH06-018-5842 && Amarin Kirma VH11-018-0810
10. Soneü (VRL-09386) - Painkiller YAV && Flaming Hope
11. Laura R. (VRL-00169) - Sirkkeen Varjokas && Sirkkeen Aprilia
12. yersinio (VRL-06303) - Berend fan Lycan && Wilna DLK
13. Sylvester (VRL-00483) - Indylia v. Sotcks && Aiwyn v. Stocks
14. Soneü (VRL-09386) - Snowbell´s My Lover && Adrianna
15. Laura R. (VRL-00169) - Mörkövaaran Sirena && Haavelaakson Helinä
16. Soneü (VRL-09386) - Black-Eyes' Paulus && Errand Boy
17. fisken. (VRL-09747) - Törnrosa Sec && Lucarla B
18. Laura R. (VRL-00169) - Pyryttäjä && Liptessa
19. yersinio (VRL-06303) - Duren Rody && Duren Amelon
20. Daivive (VRL-05706) - Bonnie And Shy Dei && Idya Eilish
21. Daivive (VRL-05706) - Hwai Christabel && Mallaidh Eleanor
22. Daivive (VRL-05706) - Young Rebel Dei && Idya Jerome
23. Ada (VRL-03880) - Mawar Rajasthan && Eldreth Reagan
24. Milja (VRL-00692) - Fallgruve '66 VH05-053-1048 && Kuurnan Vokka VH11-018-0590
25. JP (VRL-01948) - Edenelle Xander && Riddles In The Dark Dei
26. Meow (VRL-10122) - Hiprakan Kimara && Koston Nimue
27. Ada (VRL-03880) - Eldreth Wianna && Eldreth Alyn
28. fisken. (VRL-09747) - Snövit Sec && Svenskberg Yvonne
29. yersinio (VRL-06303) - Duren Sokol && Engeltsje fan Lycan
30. Jenni T. (VRL-00914) - Limit v. Pijnboompit && Remukylän Smashing Lady

Luokka 3. Vaikea yhdistetty parivaljakoille 20/30
1. Milja (VRL-00692) - Maktaleena VH11-018-0211 && Critical Bond VH04-053-9072 
2. yersinio (VRL-06303) - Rodney SIX && Zierda fan Nytskart 
3. Daivive (VRL-05706) - Derbyn Jadetar && Runotyttö 
4. Soneü (VRL-09386) - Snabel Aren && Abrakadabra 
5. Jenni T. (VRL-00914) - Sydney SWE && Joline van Grinhof
6. Jenni T. (VRL-00914) - Dark Poet Dei && Cecam Rebellion
7. Jenni T. (VRL-00914) - Points Still Rockin' && Cecam Moejo
8. Daivive (VRL-05706) - Chapa d. Cupcake && Neela v. Berry
9. Meow (VRL-10122) - Rinna G && Drool G
10. JP (VRL-01948) - Päivärinteen Roi && Cecam Casino
11. fisken. (VRL-09747) - Glada Gubben SWE && Stolt Sebastian
12. Soneü (VRL-09386) - Brunbakkes Dagmar && Drom Agneta
13. yersinio (VRL-06303) - Sieze v.d. Djoehem && Duren Yuna
14. Meow (VRL-10122) - Fiktion Perijätär && Koston Varjoton
15. Daivive (VRL-05706) - Kaarnan Mikkihiiri && Viehättävän Unihalvaus
16. Meow (VRL-10122) - Ramina RL && Cruel Mind
17. JP (VRL-01948) - Memphis vom Liliebloom && Ibris
18. yersinio (VRL-06303) - Duren Oliver && Duren Anektode
19. Soneü (VRL-09386) - Perlemor && Sir Damsel F
20. Snniif (VRL-03649) - Sweet Little Sister VH11-017-0655 && Päivärinteen Trixie VH11-017-0062